Dołączone strony
Rodzeństwo:
Cecylia Snopczyńska
Natalia Snopczyńska
Maria Snopczyńska
Wacław Snopczyński

Mężowie:
Władysław Praski
Mieczysław Białobrzeski

Dzieci z WP:
Janina Praska

Emilia Antonina Snopczyńska
(Emilia Praska, Emilia Białobrzeska)


 

1908

  Po ślubie mieszkała na Pradze najpierw na ulicy Skaryszewskiej 2 (tam urodziła się jej córka, Janina), potem podobno na ulicy Stalowej, i przeniosła się do centrum Warszawy i mieszkała na ulicy Widok 22.  Podczas Zamachu Majowego Piłsudskiego (12 - 15 maja, 1926), uciekła z córką Janiną do majątku Rokotów na południe od Sochaczewa a potem mieszkała z Mieczysławem Białobrzeskim w Warszawie przy Placu Napoleona 4.

Przetrwało ciekawe zdjęcie, zrobione na krótko przed ucieczką Emilii Praskiej z domu Snopczyńskiej od Władysława Praskiego. Jest na nim Emilia, jej córka Janina, siostra Emilii Natalia, mąż Emilii Władysław Sylwester Praski i... kochanek Emilii Mieczysław Białobrzeski.

Tam przetrwała wojnę i Powstanie Warszawskie.  Została przez Niemców ewakuowana do Pruszkowa a potem do Częstochowy, gdzie mieszkała przy ulicy Kilińskiego 11 do śmierci swojego drugiego męża, Mieczysława Białobrzeskiego w 1955 roku.  Nie jest jasne, jak przedstawiała swój związek z Mieczysławem Białobrzeskim od 1926 roku do czasu uzyskania rozwodu i ślubu w 1953. Następnie mieszkała w Skierniewicach, Warszawie (przy ulicy Hożej 59, m.7a), i znów w Skierniewicach.  Pod koniec życia mieszkała w domu opieki Sióstr Felicjanek w Wiśniewie, na Pradze Północ.


Strona główna genealogii rodziny Pieniążków

Zrobione przy pomocy programu GenDesigner