Dołączone strony
Rodzeństwo:
Tekla Snopek
Józef Snopek

Żona:
Teofila Burkiewicz

Dzieci:
Cecylia Snopczyńska
Emilia Snopczyńska
Natalia Snopczyńska
Maria Snopczyńska
Wacław Snopczyński

Edward Snopek
(Edward Snopczyński)


 

1926

Urodził się w Trębaczewie, małej wiosce koło Lubani w centralnej Polsce pomiędzy Rawą Mazowiecką a Mogielnicą. Jego nazwisko w akcie urodzenia jest podane jako Snopek.  Nie wiadomo, kiedy zmienił nazwisko na bardziej szlachecko brzmiące Snopczyński.

W aktach urodzenia jego dwóch córek w parafii w Lubani (Cecylii w 1884 roku i Emilii w 1886 roku) jego nazwisko zapisano jako Snopczyński, podczas gdy nazwisko jego matki (była matką chrzestną) zapisane jest jako Snopek w 1884 roku i jako Snopczyńska w 1886 roku.

 Po przeprowadzeniu się Edwarda do Warszawy, w akcie urodzenia jego córki Natalii w 1888 roku nazwisko jeszcze jest zapisane jako Snopczyński, ale w aktach urodzenia córki Marii w 1890 roku i syna Wacława w 1893 roku w Warszawie zapisano jego nazwisko jako Snopek vel Snopczyński.

W Warszawie mieszkał na ulicy Pańskiej 66 (w domu pod numerem 1227 Litera A) i przed 1907 przeprowadził się na ulice Tarczyńską 23 (w domu pod numerem 5090).  Adresy Warszawy z 1910 roku podają "Snopczyński Edward, stolarz, Tarczyńska 23".

Mieszkał w Pruszkowie w 1925 roku, kiedy zgłaszał zgon swojej matki, Tekli. Pod koniec życia kupił lub wybudował dom w Radości pod Warszawą na ulicy Ezopa przy ulicy Sobierajskiej.  W czasie pierwszej wojny światowej, został wywieziony do Rosji razem z Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego w Pruszkowie, gdzie pracował.  Pojechał z nim razem jego syn Wacław, który potem ożenił się w Charkowie z Ukrainką, tam pozostał i potem został zamordowany w 1938 roku przez sowieckich komunistów.


Strona główna genealogii rodziny Pieniążków

Zrobione przy pomocy programu GenDesigner