Dołączone strony
Rodzeństwo:

Żona:
Emilia Snopczyńska

Mieczysław Białobrzeski

 

1922

Prowadził w Warszawie na Placu Napoleona 4 duży sklep i warsztat naprawy maszyn biurowych i do pisania.  Był przedstawicielem na Polskę firmy International Business Machines (IBM), która w tych czasach produkowała maszyny do księgowania. Według "Spisu Abonentów Warszawskiej Sieci Telefonów Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej i Rządowej Warszawskiej Sieci Okręgowej Rok 1938/1939" (dostępny do przeglądania z witryny Biblioteki Kongresu USA), strona 76/26, jego telefon był  2 29 67 i prowadził skład maszyn do pisania, liczenia, kas kontrolnych i warsztat reparacyjny przy ulicy Zgoda 5. Kliknij tutaj aby zobaczyć obraz wpisu w tej książce.

Podczas Zamachu Majowego Piłsudskiego (12 - 15 maja, 1926), Emilia Praska z domu Snopczyńska uciekła z 12-letnią córką Janiną do majątku Rokotów na południe od Sochaczewa a potem mieszkała z Mieczysławem Białobrzeskim w Warszawie przy Placu Napoleona 4.

Przetrwało ciekawe zdjęcie, zrobione na krótko przed ucieczką Emilii Praskiej z domu Snopczyńskiej od Władysława Praskiego. Jest na nim Emilia, jej córka Janina, siostra Emilii Natalia, mąż Emilii Władysław Sylwester Praski i... kochanek Emilii Mieczysław Białobrzeski.

Po II Wojnie Światowej mieszkał w Częstochowie na ulicy Kilińskiego 11 i do śmierci w 1955 roku był współwłaścicielem zakładu naprawy maszyn do pisania. Nie jest jasne, jak Mieczysław Białobrzeski i Emilia Praska z domu Snopczyńska przedstawiali swój związek od 1926 roku do czasu ślubu w 1953.


Strona główna genealogii rodziny Pieniążków

Zrobione przy pomocy programu GenDesigner