Antoni SzulcApolonia BedenakJózef ŒwiętochowskiMaria Trembicka

Piotr SzulcAdolfina Œwiętochowska

Maria Szulc

Dołączone strony
Rodzeństwo:
Marcin Szulc
Anna Szulc
Zofia Szulc

Aleksandra Szulc
Paulina Szulc
Aleksander Szulc
Antoni Józef Szulc

Mąż:
Józef Szummer

Feliksa Marianna Szulc
(Maria Szulc, Feliksa Marianna Szultz, Maria Szummer)

 

1914

Używała imienia Maria. Pochowana w Sarnakach a mąż w Rossoszu.  Razem z mężem posiadali browar w Sarnakach. W 1915 roku była matką chrzestną Janiny Praskiej. Zdjęcie pochodzi z książeczki Janusza W. Nowosielskiego i Rafała Zubkowicza: "Piwo z Nadbużańskiego Podlasia. Browar Szummera w Sarnakach", Pivaria 2006, ISBN 83-913719-6-4.

"Księga Adresowa Polski (wraz z w. m. Gdańskiem) dla handlu, przemysłu, rzemiosł i rolnictwa 1930" dostępna w formie cyfrowej wymienia na stronie 703/591 jej męża Józefa Szummera jako właściciela browaru i cegielni w Sarnakach.

W pocztówce, wysłanej przez Marię Szummer w 1945 roku z Sarnak do jej kuzyna Władysława Tarkowskiego, mieszkającego w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 72, wymieniona jest ciocia Władysława Maria Jabłczyńska. Nie bardzo wiadomo, jak Maria Jabłczyńska była spokrewniona z Marią Szummer czy z Władysławem Tarkowskim. W tym czasie Maria Jabłczyńska przebywała w domu starców w Wieleniu nad Notecią. Władysław Tarkowski pewno był synem Anny Tarkowskiej z domu Szulc, starszej siostry przyrodniej Marii Szummer. Anna wyszła za Wojciecha Tarkowskiego w 1874 roku.


Strona główna genealogii rodziny Pieniążków

Zrobione przy pomocy programu GenDesigner